MY NIE GRYZIEMY

Udział w VIII sezonie Akcji MY NIE GRYZIEMY

@ my_nie_gryziemy

20 września nasze przedszkole wzięło udział w akcji MY NIE GRYZIEMY.  Pani Ania- dogoterapeutka razem ze swoim pieskiem przyjechała do nas ciężarówką z naczepą edukacyjno-multimedialną, w której prowadziła zajęcia. Jest to piękny, amerykański truck Freightliner z ręcznie namalowanymi grafikami psa i kota.

Uczestniczyliśmy z zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki pogryzień oraz bezpiecznego obcowania ze zwierzętami. Rozmawialiśmy nt.:

  1. Czego potrzebuje pies ?

Już wiemy, że pies potrzebuje jedzenia, zabawy, nauki komend, załatwiania potrzeb fizjologicznych do tego, żeby być szczęśliwym psem. Nauczyliśmy się także, jak należy posprzątać kupkę po naszym pupilu.

  1. Jak należy odczytywać mowę ciała psa?

Potrafimy odróżnić kiedy pies jest spokojny, czujny, przestraszony, zaczepny czy przestraszony. Wiemy, że nie można patrzeć obcemu psu prosto w oczy, ponieważ może on potraktować taki kontakt wzrokowy jako wyzwanie do walki.

  1. Co może jeść pies?

To proste! Każdy opiekun psa musi dbać o to, żeby pies zawsze miał świeżą wodę i zbilansowaną dietę. Pies może jeść ryby, mięso krowy, kury, kaczki, indyka, wieprzowinę, jabłka, gruszki, dynię, pasternak czy jajka.

Dobrze wiemy, że nie możemy dawać naszemu przyjacielowi do jedzenia mleka, czekolady, słodyczy, awokado, kukurydzy, winogrona i rodzynek, czosnku, makaronu oraz chleba i bułek.

  1. Co zrobić kiedy pies nas zaatakuje?

Pani Ania nauczyła nas „pozycji na żółwia”. Wiemy, że musimy spleść palce w koszyczek chowając je do środka dłoni. Następnie zakładamy ręce na szyję i przyciskamy łokcie do uszu. Kulimy się na ziemi i podciągamy kolana pod brzuch. Głośno wołamy o pomoc.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy fundacji EWY NAWOROL i cudownej PANI ANI za interesujące warsztaty!

 

Skip to content