Kochani Dziadkowie

 

„To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”. 

Rudolph Giuliani

Witamy w piątkowy poranek!

  1. Porozmawiajcie wspólnie z rodzicami o swoich przodkach, dziadkach, babciach, pradziadkach, prababciach. Kim byli, w jakich czasach żyli, czym się zajmowali? Jeśli macie zdjęcia, pooglądajcie je wspólnie. Porozmawiajcie o tym, kto był kim dla kogo.
  2. Karta pracy – wykonaj zadanie KP2 s. 53. Czy znasz imiona wszystkich członków rodziny?  Pomyślcie i  powiedzcie czym jest drzewo genealogiczne. . Drzewo genealogiczne to taka tablica, z której możemy odczytać pokrewieństwo w danej rodzinie, czyli kto jest kim dla kogo. Umieszcza się na nim zdjęcia członków rodziny albo same, często ozdobne, napisy (imiona, nazwiska, daty urodzenia/ śmierci). Odczytywanie takiej tablicy zaczynamy od korzeni drzewa, ponieważ tam znajduje się informacja o najstarszych członkach rodziny.

https://flipbook.nowaera.pl/dokumenty/Flipbook/Ciekawa-zabawa-szesciolatki-karty-pracy[cz_2][pr_2021]/

  1. Pobawcie się z rodzicami w tradycyjne zabawy np. „Chodzi lisek” , „Mam chusteczkę haftowaną”
  2. Wykonajcie laurkę dla dziadków z okazji ich święta, zaśpiewajcie piosenkę, powiedzcie wierszyk:) Powiedzcie jak bardzo ich kochacie i jak są dla Was bardzo ważni!

 

 

Do zobaczenia już w poniedziałek!! 🙂

Skip to content