Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko, dużo wiem – piątek 3.04.2020

Dzień dobry Pszczółki  w piątkowy poranek !

W dniu dzisiejszym chcemy zaproponować Wam  twórcze  zabawy z muzyką, troszeczkę porozmawiamy, przypomnimy sobie ważne słowa i pojęcia.

Do  Rodziców Pszczółeczek mamy prośbę jeśli będziecie Państwo wykonywać PALMĘ WIELKANOCNĄ   z dziećmi bardzo  prosimy  o przesłanie zdjęć na adres przedszkola. Za pomoc,udostępnienie fotografii  bardzo dziękujemy.

Treści programowe: nabywanie coraz dojrzalszych kompetencji społecznych, budowanie własnego obszaru ja.

Do zajęć potrzebne nam dziś będą: gazety, kredki, chusteczka higieniczna lub pasek z bibuły, płatki kosmetyczne, kredki, karta papieru, klocki, oraz pozytywna energia.

Zapraszamy do zabawy!

1.„Wiosenna muzyka”  -uwrażliwienie na piękno muzyki

https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

1.Na początku  przywitajmy się  radosnym uśmiechem lub pomachajcie rączką do  mamy lub rodzeństwa, powiedzcie im coś miłego.

  • poprosimy Was o posłuchanie utworu z gatunku muzyki klasycznej  A. Vivaldiego „Wiosna”,
  • spróbujcie teraz zatańczyć według własnego pomysłu do utworu, jeśli macie bibułę to możecie wyciąć z niej pasek użyć go do tańca, albo weźcie proszę chusteczkę higieniczną  i tańczcie, wirujcie w rytmach tej pięknej muzyki,
  • prosimy spróbujcie teraz zabawić się w dyrygenta, weźcie do ręki dwie ołówkowe kredki  dyrygujcie batutami do utworu,
  • chciałabym abyście spróbowali akompaniować do utworu, będziecie teraz muzykami którzy grają na klockach: drewnianych lub plastikowych, lub pocierajcie gazetę z różnym natężeniem w rytm muzyki.
  1. „Wiosenny wietrzyk – połóżcie na dłoni płatek kosmetyczny, dmuchajcie na niego raz lekko , raz mocno . Zabawę możecie powtórzyć kilkakrotnie.
  2. Rano, w południe ,wieczorem” utrwalamy wiadomości na temat części dnia.

Popatrzcie proszę na obrazek zamieszczony poniżej.

Poproście rodziców by zadali Wam  krótkie pytania:

  • Co robisz rano kiedy wstajesz?
  • Jak spędzasz czas w przedszkolu?Co robisz?
  • Co robisz wieczorem?

Możecie poopowiadać swoim rodzicom o swoim dniu, o czynnościach jakie wykonujecie .

4.Masażyk – włączcie nasz utwór muzyczny A.Vivaldiego, delikatnie płatkiem kosmetycznym dotykajcie twarzy,wykonujcie ruchy koliste, tak jakbyście byli wiosennym wiatrem,masujcie się i oddychajcie głęboko.  Możecie pomasować  buzię mamy lub taty, myślę że po całym tygodniu pracy i obowiązkach związanych z opieką nad wami  na pewno przyda się im chwilka relaksu.

Jeśli macie ochotę to po południu możecie pokolorować zamieszczoną poniżej kolorowankę dotyczącą części dnia, lub stworzyć własną pracę  związaną z porami dnia.Narysujcie jak wstajecie,co robicie w domu np.ulubiona zabawkę lub zabawę, oraz to  co robicie wieczorem.

Pamiętajcie, wszystkie prace rysunki, kolorowanki, wyklejanki zbierajcie do teczek, kiedy się znów spotkamy w naszym przedszkolu pochwalicie się nam sowimi dziełami.

UWAGA! PRZYPOMINAJKA

Prosimy  Was  bardzo abyście  w domu doskonalili umiejętności samoobsługowe: ćwiczcie  ubieranie i rozbieranie  się, zakładanie i ubieranie butów, kapci, kurtek (pomimo, że nie wychodzimy na dwór), myjcie samodzielnie zęby, próbujcie się sami czesać.

Życzymy Wam i  bliskim dobrego weekendu! Uważajcie na siebie.

Pozdrawiamy cieplutko, do poniedziałku !

 

 

 

 

Skip to content