Dnia 16 czerwca przed ratuszem odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały tradycyjnego poloneza. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Głogowa, który z zainteresowaniem obserwował występ najmłodszych mieszkańców.
Dzieci, ubrane w odświętne stroje, z ogromnym zaangażowaniem i radością wykonały układ taneczny, wzbudzając podziw zgromadzonej publiczności. Występ był nie tylko okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych przedszkolaków, ale także piękną lekcją pielęgnowania polskich tradycji i kultury.