Category "BIEDRONKI"

10Paź2020

7 października dzieci z grupy Biedronek były na wycieczce w Dalkowie. To nasza pierwsza wspólna wycieczka. Wszyscy byliśmy podekscytowani, nie wiedzieliśmy co nas czeka na Dendrofarmie. Pobyt w Dalkowie rozpoczęliśmy edukacyjnym spacerem po parku. Pani Ania pokazywała nam różne gatunki drzew, opowiadała ciekawostki na temat każdego drzewa. Podczas spaceru obserwowaliśmy przyrodę, zbieraliśmy dary natury. Nazbieraliśmy cały koszyk skarbów! Były tam między innymi: kasztany, żołędzie, liście miłorzębu, tulipanowca, dębu, szyszki.

Po spacerze udaliśmy się na warsztaty sadzenie drzewek. Biedronki zapoznały się z etapami sadzenia drzew oraz utrwaliły sposoby pielęgnacji roślin Każde dziecko samodzielnie posadziło swoje drzewko, które zabrało ze sobą do domu.

Były pyszne kiełbaski, pieczone pianki oraz zabawy z animatorem m. in. wyścigi w workach, przeciąganie liny.

 

6Paź2020

We wtorek  Biedronki robiły sok jabłkowo- marchewkowy. Zanim przystąpiły do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką. Poznał działanie sokowirówki i utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Dzieci samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi pod czujnym okiem Pani Bożenki. Po skończonej pracy nadszedł czas na degustację. Pychota!!!

6Paź2020

W poniedziałek nasza grupa wybrała się na wycieczkę do pobliskich ogródków działkowych. Spacerując ogrodowymi alejkami dzieciaki  obserwowały  kwiaty i krzewy, drzewa, warzywa oraz podziwiały kolorowe  altanki. Rozpoznawały i nazywały napotkane warzywa i owoce. Z zaciekawieniem obserwowały pracę właścicieli działek.

Skip to content