Kategoria "Galerie"

9lis2020

Już po raz siódmy  jesteśmy organizatorami  konkursu plastycznego „Polska, moja Ojczyzna”. Do przedszkola wpłynęło 36 prac   głogowskich przedszkolaków w czterech kategoriach wiekowych. Jury jednogłośnie  postanowiło, że wszystkie wytwory dzieci zasługują  na  pierwsze miejsca. Rysunki najmłodszych ukazywały ducha patriotyzmu, przejawiały szacunek  do symboli i tradycji. Prezentowały historię Polski, polskie rodziny i dumę z tego, że mieszkamy  w pięknym kraju, że  jesteśmy Polakami.    Konkurs  objęty  jest honorowym  patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.  W tym roku z racji  zaistniałej sytuacji związanej z pandemią odbył się on zdalnie. Wszystkim uczestnikom  konkursu  ich rodzicom, nauczycielom przygotowującym dzieci dziękujemy za udział w konkursie.  Zachęcamy wszystkie  przedszkolaki rozwijania swoich pasji,  do  rodzinnego przeżywania Święta Niepodległości Polski. W galerii zostały  zamieszczone wszystkie prace dzieci.

21wrz2020

 

Dnia 21 września obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień Przedszkolaka’’.  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek  od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Były różne konkursy i zabawy kreatywne. Radość, śmiech  przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

 

20wrz2020

Trzeci tydzień września upłynął w naszej grupie pod hasłem “Bezpieczeństwo w drodze do przedszkola”. W ramach realizacji treści programowych dzieci z grupy Smerfów odbyły spacer na najbliższe przejście dla pieszych poznając podstawowe zasady bezpieczeństwa, oraz znaczenie znaków drogowych. Spędziły bawiąc się i ucząc o bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu i na drodze. Starały się odpowiedzieć na pytanie co to jest bezpieczeństwo, a co nim nie jest; przypomniały sobie o osobach, które mogą nam pomóc w nagłych sytuacjach, czyli Policjant, Strażak i Lekarz. Wiedzą co to jest numer alarmowy i w jakim celu tam się dzwoni. Oprócz tego dzieci uczyły się śpiewać piosenki o bezpieczeństwie , uczyły się krótkich wierszyków oraz wykonaliśmy prace plastyczne, które ćwiczyły nasze zdolności manualne jak również integrację i współpracę podczas zabawy w zespołach.

 

16wrz2020
Skip to content